Naujiena besilaukiančioms

Klinikoje galima sudaryti sutartį dėl virkštelės kraujo šaldymo. Virkštelės kraujo kamieninių ląstelių išsaugojimas – tai  šeimos biologinis draudimas.

Pagrindinė priežastis, kodėl svarbu išsaugoti kamienines ląsteles – jų panaudojimas įvairių sunkių ligų gydymui. Kol kas virkštelės kraujo kamieninės ląstelės dažniausiai naudojamos kaulų čiulpų transplantacijai, susirgus kraujo vėžiu. Ateityje kamieninės ląstelės bus naudojamos infarkto, diabeto, Alzhaimerio, Parkinsono ligos, išsėtinės sklerozės ir kitų ligų gydymui.

Dabartinėje medicinoje  prireikus kaulų čiulpų transpantacijos, ieškomas donoras. Neretai tinkamą donorą surasti sunku, o ir suradus išlieka atmetimo reakcijos tikimybė. Transplantacijai naudojant to paties paciento kamienines ląsteles, kurios buvo surinktos jo gimimo metu iš virkštelės,  atmetimo reakcijos tikimybė maža ir sutaupomas laikas donoro paieškoms.


Užšaldytos virkštelės kraujo kamieninės ląstelės gali būti naudojamos ne tik  jų savininko, bet ir artimų šeimos narių gydymui (statistinė atitikimo tikimybė 25 – 50 %).
Pasirašius sutartį dėl virkštelės kraujo šaldymo,  gimdymo metu apmokyti specialistai surinks virkštelės kraują ir jis nedelsiant bus išgabentas į Vilnių. Laboratorijoje Vilniuje atlikus daugybę tyrimų ląstelės bus užšaldytos. Remiantis patvirtintais duomenimis, 30 metų saugomos ląstelės nepraranda savo gyvybingumo ir išlieka funkcionalios. Minus 196 laipsnių temperatūroje sustoja visos biocheminės reakcijos ir todėl ląstelės gali būti saugomos ilgiau nei 70 metų.

Daugiau informacijos Jums suteiks klinikos gydytojai ginekologai ir akušerės, taip pat ją rasite internetiniame puslapyje http://www.imunolita.lt/ .