DUK

Jei metus laiko nenaudojant kontracepcijos ir gyvenant reguliarų lytinį gyvenimą nepavyksta pastoti, rekomenduojama kreiptis pas specialistus ir pradėti tyrimus siekiant išsiaiškinti nepastojimo priežastis. Jei jums virš 35 metų ar yra nereguliarus mėnesinių ciklas kreiptis reikėtų anksčiau.
Nedidelės miomos jokios įtakos nešiojimui paprastai neturi.
Šalutinis poveikis ne visoms moterims pasireiškia. Dažniausiai gali būti galvos skausmas, pykinimas, padidėjęs ar sumažėjęs lytinis potraukis, tempimas krūtų srityje,  ir kt. Svorio didėjimas daugiau susijęs su mitybos įpročiais ir amžiumi. Tiesiogiai kontraceptinės tabletės svorio neįtakoja, tačiau kai kurioms moterims gali padidėti apetitas.
Esant lengvo laipsnio kiaušintakių pažeidimams chirurginis gydymas yra geriau nei jokio gydymo. Esant didelio laipsnio pažeidimams kiaušintakių plastinės operacijos yra neefektyvios, prarandama daug laiko, todėl nėra rekomenduojamos. Tokiu atveju nevaisingumo gydymui siūloma apvaisinimo mėgintuvėlyje procedūra.
Esant endometriozės sukeltam nevaisingumui medikamentinis gydymas yra neefektyvus ir nerekomenduojamas. Reikia konsultuotis su nevaisingumo gydymo specialistais dėl gydymo taktikos.
Tai nevaisingumo gydymo būdas, kai iš spermos atskiriami geros kokybės spermatozoidai ir įvedami į gimdos ertmę. Pastojimo tikimybė priklauso nuo tikslios diagnozės, kiaušidžių stimuliacijos būdo. Vieno ciklo pastojimo tikimybė gali svyruoti nuo 5 iki 15%.

Virš 30 metų biologinis moters vaisingumas pradeda mažėti ir laikas reikalingas pasiekti norimą nėštumą ilgėja. Virš 35 metų vaisingumas pradeda mažėti stipriai. Todėl protinga šeimos planavimo klausimų neatidėti virš 30 metų ar vėliau.
Iš bazinės temperatūros kreivių yra mėginama suprasti ar moters organizme vyksta ovuliacija, tačiau šis tyrimas yra netikslus, nepatikimas, varginantis, todėl nerekomenduojamas. Ovuliacijai diagnozuoti naudojamas ultragarsinis tyrimas bei kraujo tyrimas – tiriamas hormonas progesteronas antroje ciklo pusėje.
Tiksliausias ir specifiškiausias kiaušintakių būklės tyrimas yra atliekant laparoskopinę operaciją. Jei anamnezėje yra uždegiminė dubens liga, negimdinis nėštumas, endometriozė, tikslinga iškart planuoti laparoskopinę operaciją. Jei nėra minėtų rizikos faktorių kiaušintakių būklę galima tirti atliekant hysterosalpingoskopiją (ultragarsinis tyrimas) arba hysterosalpingografiją (rentgenologinis tyrimas). Abiejų tyrimų diagnostinė vertė panaši.