Odos atjauninimas

Odos senėjimas – ne vien tik raukšlių atsiradimas. Tai ir odos spalvos netolygumas, įvairių pigmentinių dėmių susidarymas, išsiplėtusios smulkios odos kraujagyslės, padidėjusios odos poros, sumažėjęs odos stangrumas bei elastingumas. Šiuos pakitimus sąlygoja ne tik amžius, bet ir ilgalaikis ultravioletinių spindulių poveikis, genetiniai ir aplinkos faktoriai, vidaus organų ligos. 

Kas vyksta odos atjauninimo technologija elōs metu?
Pulsinė šviesa selektyviai absorbuojama (sugeriama) chromoforus (melaniną, hemoglobiną) turinčiose odos struktūrose – kraujagyslėse, pigmentiniuose dariniuose, plaukų folikuluose. Pulsinė šviesa, veikdama šias struktūras, virsta šilumos energija, tokiu būdu tose srityse padidėja temperatūra. Todėl sumažėja odos varža, oda trumpam tampa pralaidi radijo dažnio energijai. Radijo dažnio energija, tekėdama oda nuo vieno elektrodo prie kito, švelniai, nepažeisdama ją įšildo, taip sunaikindama tas struktūras, kurios buvo absorbavusios intensyvią pulsinę šviesą. Čia vykstanti lokali termolizė sukelia pageidaujamą rezultatą – pigmentiniai ir kraujagysliniai dariniai palaipsniui šviesėja ir nyksta. Dėl intensyvios pulsinės šviesos ir radijo dažnio poveikio kolagenui oda tampa stangresnė, lygesnė, sumažėja išsiplėtusių porų dydis.
Ypač didelį procedūros saugumą užtikrina odos temperatūros ir odos varžos kitimo matavimas kiekvieno impulso metu. Pagal šių rodiklių santykį (ISL – Impedance Safety Limit) gydytojas odos atjauninimo metu gali reguliuoti intensyvios pulsinės šviesos ir radijo dažnio energijos intensyvumą, atsižvelgdamas į individualų kiekvieno paciento odos tipą ir jos reakciją į procedūrą. Be to, kiekvieno impulso metu oda yra lokaliai atšaldoma iki 5 °C, taip dar sumažinant odos pažeidimo riziką. Pacientas gydymo metu paprastai junta tik šilumą ar dilgsėjimą, kai tuo tarpu odos atjauninimo metu senesnės kartos prietaisais neretai pasitaikydavo nusiskundimų dėl skausmo ar deginimo pojūčio. 
Atjauninant odą paprastai rekomenduojamos 3–5 procedūros kas 2–8 savaites. Odos struktūra nepasikeičia staiga, pigmentinių dėmių šviesėjimas tampa pastebimas po 2–4 savaičių, kraujagysliniai dariniai blanksta po 8–10 savaičių. Reikia atsiminti, kad tuoj po gydymo nepageidaujami odos senėjimo požymiai išlieka patamsėję, kol pradeda nykti. Radijo dažnio ir optinės (šviesos) energijų poveikis kolageno stimuliacijai turi kumuliacinį (kaupiamąjį) pobūdį. Stangrinant odą rekomenduojamas 5 procedūrų gydymo kursas. Esant tam tikrai individualiai genetinei, hormoninei organizmo būklei norimo rezultato pasiekti gali nepavykti. 
Kontraindikacijos procedūrai:
 • Alergija šviesai ir/ar saulei;
 • Retinoidų (sintetinių vit. A preparatų) vartojimas paskutinius 6 mėn.; tetraciklinų gr. antibiotikų ar kitų medikamentų, didinančių odos jautrumą šviesai arba kuriuos vartojant negalima taikyti gydymo šviesa, vartojimas pastarąjį mėnesį
 • Nėštumas
 • Keloidiniai (išvešėję) randai, priešvėžinės odos būklės;
 • Piktybiniai odos dariniai;
 • Elektrinis širdies stimuliatorius ar defibriliatorius;
 • Stiprus įdegimas saulėje, cheminis įdegis (savaiminio įdegio kremai ir pan);
 • Herpes viruso sukelta ar kitos kilmės infekcija bei odos vientisumo pažeidimas (egzema, psoriazė ir kt.) gydymo srityje;
 • Kraujo krešumo sutrikimai ( padidinto kraujavimo rizika dėl koaguliopatijų), kraujo krešumą mažinančių vaistų (antikoaguliantų) vartojimas;
 • Tromboembolinės ligos;
 • Nekontroliuojamas cukrinis diabetas;
 • Odos šlifavimas lazeriu (resurfacing) per pastaruosius tris mėnesius;
 • Spręsti individualiai dėl procedūros atlikimo esant alergijai nikeliui, kadangi prietaiso elektrodai yra dengti nikeliu;

 Pašaliniai reiškiniai:
 • Procedūros metu  gali būti juntama šiluma, perštėjimas, skausmas;
 • Laikinas paraudimas, patinimas gydymo vietose;
 • Odos spalvos pakitimai – patamsėjimas (hiperpigmentacija) ar pašviesėjimas (hipopigmentacija);
 • Odos paviršiaus pleiskanojimas, šašeliai, pūslelės, randai, hematomos (mėlynės). 

Pasiruošimas procedūrai:

 • Nuo odos nuvaloma kosmetika, kvepalai ir pan.
 • Nuskutami gydymo plote esantys plaukeliai
 • Procedūros metu privaloma dėvėti apsauginius akinius ir nenusiimti jų be gydytojo leidimo.
Rekomendacijos prieš ir po procedūros:
 • 2-3 savaites prieš ir po procedūros rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių. Jei tai yra neįmanoma – minėtą laikotarpį būtina naudoti ypač aukšto faktoriaus apsaugantį nuo saulės kremą (ne mažiau SPF 30);
 • 72 val. nesikaitinti soliariume, pirtyse, infraraudonųjų spindulių ir kt.saunose – vengti karščio;
 • Vengti cheminių ir mechaninių dirgiklių keletą dienų prieš ir po gydymo;
 • 2 savaites prieš ir po gydymo negalima atlikti įvairių injekcijų gydymo srityje.

DUK


Oda atjaunėja, ją veikiant šviesos ir radiobangų energijai vienu metu. Atlikus keleto procedūrų gydymo kursą sumažėja arba išnyksta rudos pigmentinės dėmės, atsiradusios dėl žalingo saulės poveikio ar senėjimo, rausvos dėmės ir kraujagyslių dariniai, susidarę dėl sutrūkinėjusių kapiliarų ar buvusių uždegimų, sumažėja arba išnyksta smulkios raukšlelės bei pagerėja odos struktūra.

Gydymas ELOS technologija yra visiškai saugus odai dėl daugelio unikalių privalumų. Kiekvienas ELOS prietaisas turi kontaktinio šaldymo įrenginį, kuris atvėsina odos paviršių iki 5ºC , o patentuota aktyvi odos kontrolės sistema matuoja odos temperatūros pokyčius po kiekvieno impulso. Taip užtikrinamas procedūros saugumas ir paciento komfortas. Tiek šviesos, tiek radiobangų energija jau keletą dešimtmečių naudojama medicinoje, chirurgijoje bei estetinėse procedūrose ir nesukelia jokio ilgalaikio poveikio sveikatai. Unikali ELOS technologija leidžia sumažinti pašalinių reiškinių riziką iki minimumo.

Po kiekvienos procedūros oda palaipsniui tampa skaistesnė, sumažėja arba išnyksta pigmentiniai bei kraujagysliniai dariniai. Po keleto procedūrų pagerėja odos struktūra, išnyksta smulkios raukšlelės ir pan.

Paprastai gydymo kursą sudaro 5 procedūros, atliekamos kartą per mėnesį.

Pojūčiai procedūros metu dažniausiai apibūdinami kaip „karštas gnybimas“ arba „grybžtelėjimas“. Šis pojūtis trunka tik sekundės dalį, po to trumpą laiką gali būti jaučiama šiluma arba švelnus dilgčiojimas. Dauguma pacientų šias procedūras toleruoja gerai, tačiau jautresniems pacientams procedūros metu oda gali būti šaldoma specialiu prietaisu.

Laikinas odos paraudimas trunka labai trumpai, ir dauguma pacientų iš karto po procedūrų grįžta prie įprastinės veiklos. Pigmentinių ir kraujagyslinių darinių sumažėjimas paprastai tampa pastebimas praėjus mėnesiui po procedūros. Rusvos dėmės prieš nublankdamos gali laikinai patamsėti ir išryškėti.

Visiems, norintiems sumažinti odos senėjimo bei žalingo saulės poveikio padarinius: pigmentinius, kraujagyslinius darinius, smulkias raukšteles, nelygią odos struktūrą. Odos atjauninimo procedūros gali būti atliekamos veidui, kaklui, krūtinei, rankomis ir plaštakoms. Prieš pradedant gydymą, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju, kuris jums sudarys individualų gydymo planą.

Susiję straipsniai (pagal žymę)