Plaukų šalinimas

Dar praeitame dešimtmetyje įrodyta, kad pats efektyviausias nepageidaujamų plaukų šalinimo metodas yra lazerio ar intensyvios pulsinės šviesos (IPŠ) spindulio sukeliama fototermolizė. Fototermolizės esmė: optinę šviesos energiją (photo...) sugeria plauko svogūnėlyje esantis melaninas; absorbuotos šviesos energija virsta šilumine energija (...thermo...), kuri ir sunaikina šviesą absorbavusį taikinį (...lysis). Neretai pacientai ir juos lazeriu ar IPŠ gydantys gydytojai susiduria su tam tikromis problemomis: didesnė pašalinių reiškinių tikimybė tamsesnio gymio ar įdegusiems saulėje pacientams (energiją sugeria ne tik plaukuose , bet ir odoje esantis melaninas ir galimi odos nudeginimai), nepakankamas efektas šviesiems plaukams (sugertos energijos nepakanka, kad ji virstų termine energija, galinčia sunaikinti plauko folikulą). 

Šių problemų sprendimas - unikali elōs technologija. elōs - tai pirmoji ir vienintelė, patentuota estetinės medicinos technologija, sukurta derinant dvipolio radiodažnio ir optinę šviesos energijas. elōs sutrumpintai reiškia “elektrinę optinę sinergiją”. 
elōs technologiją sukūrė SYNERON Medical kompanija, atlikusi daugybę mokslinių tyrimų ir klinikinių bandymų. Ši technologija neturi aukščiau minėtos šviesos energijos trūkumų  - naudojant elōs prietaisus procedūros atliekamos saugiai ir efektyviai visų odos tipų pacientams. 

Kaip tai pasiekiama? Šviesą (intensyvią pulsinę ar lazerio) selektyviai sugeria chromoforus (melaniną, hemoglobiną) turinčios odos struktūros - kraujagyslės, pigmentiniai dariniai, plaukų folikulai. Šviesa, veikdama šias struktūras, virsta šilumos energija, todėl tose srityse padidėja lokali temperatūra. Dėl šios priežasties sumažėja įkaitusios odos varža ir oda trumpam tampa pralaidi radijo dažnio energijai. Radijo dažnio energija, tekėdama oda nuo vieno elektrodo prie kito, taip pat virsta šilumine energija, kuri ir sunaikina struktūras, absorbavusias šviesos energiją (plaukų šalinimo atveju – plauko stiebą ir svogūnėlį). Čia vykstanti lokali termolizė sukelia pageidaujamą rezultatą - plauko šaknis sunaikinama ir plaukas nebeatauga.
Procedūros saugumą užtikrina odos temperatūros ir odos varžos kitimo matavimas kiekvieno impulso metu. Pagal šių rodiklių santykį gydytojas gali reguliuoti šviesos ir radijo bangų energijos intensyvumą, atsižvelgdamas į individualų kiekvieno paciento odos tipą ir odos reakciją į procedūrą. Be to, kiekvieno impulso metu oda yra vietiškai atšaldoma iki 5°C, taip dar sumažinant odos pažeidimo riziką. Pacientas gydymo metu paprastai junta tik šilumą ar dilgsėjimą, tuo tarpu šalinant plaukus vien tik lazeriu pacientai dažnai skundžiasi skausmo ar deginimo pojūčiu. 
Taigi,elōs technologija yra daug saugesnė ir komfortiškesnė, lyginant su kitomis šviesos (lazerio ar IPŠ)  ar vien tik radiodažnio energija pagrįstomis technologijomis:
- kombinuotos energijos principas suteikia galimybę naudoti mažiau lazerio ar šviesos (IPŠ) energijos nei naudojant įprastinę šviesos terapiją, todėl pašalinių reiškinių rizika sumažėja iki minimumo, o procedūros tampa beveik neskausmingomis;
- kiekvienas elōs prietaisas turi kontaktinio šaldymo įrenginį, kuris atvėsina odos paviršių iki 5°C , o patentuota aktyvi odos kontrolės sistema matuoja odos temperatūros pokyčius po kiekvieno impulso. Taip papildomai užtikrinamas procedūros saugumas ir paciento komfortas. 

 Norint ilgalaikio efekto paprastai reikia 5 – 6, kartais 8 – 10 procedūrų, atliekamų kas 4 – 6 savaites. Procedūrų skaičius priklauso nuo plaukų tankumo, fiziologijos ir  lokalizacijos. Pavyzdžiui, viršutinės lūpos srityje yra 500 plaukų svogūnėlių viename kvadratiniame centimetre, o kojose jų yra  tik 60/kv.cm. Didžiausias efektas pasiekiamas, kai plaukas lazeriu ar IPŠ veikiamas augimo fazėje. Skirtingose kūno vietose yra nevienodas kiekis plaukų, esančių augimo fazėje: pav., viršutinėje lūpoje jų yra 65 proc., o kojose tik 20 proc. Po augimo fazės plaukas pereina į ramybės fazę, kuri taip pat nevienoda skirtingose kūno dalyse, pav. viršutinės lūpos srityje – 6 savaitės, kojose – net 24 savaitės!

Todėl norint ilgalaikio plaukų šalinimo efekto ir būtina reguliariai kartoti procedūras. Be to, procedūros efektyvumas priklauso ir nuo plaukuotumą lemiančių hormoninių, genetinių priežasčių, gretutinių ligų ir būklių.

Kontraindikacijos procedūrai:
 • Nėštumas;
 • Karščiavimas;
 • Onkologiniai (vėžiniai) susirgimai procedūros atlikimo metu;
 • Sunkūs, nekompensuoti vidaus organų susirgimai, nekontroliuojamas diabetas;
 • Ligos, kurių eigą gali įtakoti intensyvios šviesos (lazerio) bangų poveikis: sisteminė raudonoji vilkligė, porfirija, epilepsija;
 • Imuninės sistemos nusilpimas dėl AIDS, ŽIV arba vaistų, slopinančių imuninę sistemą (imunosupresantų), vartojimas;
 • Kraujo krešumo sutrikimai ( padidinto kraujavimo rizika dėl koaguliopatijų), kraujo krešumą mažinančių vaistų (antikoaguliantų) vartojimas;
 • Alergija šviesai ir/ar saulei;
 • Herpes viruso sukelta ar kitos kilmės infekcija bei odos vientisumo pažeidimas epiliacijos srityje;
 • Keloidiniai (išvešėję) randai, priešvėžinės odos būklės epiliacijos srityje;
 • Pastarųjų trijų mėnesių laikotarpyje atlikta veido odos atjauninimo procedūra lazeriu ar gilus cheminis pilingas, jei numatomas plaukų šalinimas veido srityje;
 • Metaliniai implantai gydymo srityje;
 • Esantis širdies veiklos stimuliatorius.  

Nerekomenduojama procedūrą atlikti:
 • vartojant tetraciklinų grupės antibiotikus;
 • stipriai įdegus saulėje
 • Vartojant skydliaukės ar kitus hormoninius plaukų augimą stimuliuojančius preparatus gali sumažėti epiliacijos procedūrų efektyvumas.

Pasiruošimas procedūrai:
 • Prieš procedūrą būtina kruopščiai nuvalyti odos sritį, nuo kurios bus šalinami plaukai, bei nuskusti toje vietoje plaukus.
Galimi pašaliniai reiškiniai:
 • odos paraudimas, paburkimas, dažniausiai trunkantis 2 – 3 val, retais atvejais – iki 48 val.,
 • retai - pūslelės, žaizdelės, šašai ar randai, odos spalvos pokyčiai.
Rekomendacijos po procedūros:
 • 2-3 savaites po procedūros rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių. Jei tai yra neįmanoma – minėtą laikotarpį būtina naudoti ypač aukšto faktoriaus apsaugantį nuo saulės kremą.
 • 24 val. nesikaitinti soliariume, siekiant išvengti galimos hiperpigmentacijos (padidėjusio pigmento susikaupimo odoje).
 • Svarbu epiliaciją kartoti gydytojo nurodytu režimu, kas 4-6 savaites. 
 • Tarp procedūrų ataugančius plaukus reikėtų skusti arba šalinti epiliacinio kremo pagalba. Jei tarp procedūrų plaukai bus šalinami pincetu, vašku ar kitais nepaviršiniais šalinimo būdais, lazerio procedūros efektyvumas sumažės.

DUK


Unikali ELOS technologija sunaikina plauko folikulą, naudojant šviesos arba lazerio energiją kartu su radiobangų energija. Sunaikinus folikulą, plaukas nustoja augti, ir po keleto procedūrų tam tikrame odos plote sumažėja plaukų skaičius.

Gydymas ELOS technologija yra visiškai saugus odai dėl daugelio unikalių privalumų. Kiekvienas ELOS prietaisas turi kontaktinio šaldymo įrenginį, kuris atvėsina odos paviršių iki 5C , o patentuota aktyvi odos kontrolės sistema matuoja odos temperatūros pokyčius po kiekvieno impulso. Taip užtikrinamas procedūros saugumas ir paciento komfortas. Tiek šviesos, tiek radiobangų energija jau keletą dešimtmečių naudojama medicinoje, chirurgijoje bei estetinėse procedūrose ir nesukelia jokio ilgalaikio poveikio sveikatai. Unikali ELOS technologija leidžia sumažinti pašalinių reiškinių riziką iki minimumo.

Po kiekvienos ELOS procedūros atauga vis mažiau plaukų, be to, plaukai tampa šviesesni, plonesni ir lėčiau auga. Tam, kad paveiktume visus folikulus, augančius tam tikroje srityje, reikia keleto procedūrų. Daugelis pacientų pasiekia norimus rezultatus po 6-8 procedūrų, tačiau efektas skiriasi priklausomai nuo medicininių ir genetinių veiksnių. Šviesesniems plaukams pašalinti gali prireikti daugiau procedūrų nei šalinant tamsius plaukus.

Paprastai procedūros atliekamos kas 1-2-3 mėnesius. Rekomenduojamas procedūrų dažnumas priklauso nuo individualių veiksnių ir šalinamų plaukų augimo vietos, todėl prieš pradedant gydymo kursą, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.

Pojūčiai procedūros metu dažniausiai apibūdinami kaip „karštas gnybimas“ arba „grybžtelėjimas“. Šis pojūtis trunka tik sekundės dalį, po to trumpą laiką gali būti jaučiama šiluma arba švelnus dilgčiojimas. Dauguma pacientų šias procedūras toleruoja gerai. Jautresniems pacientams procedūros metu oda gali būti šaldoma specialiu prietaisu.

Laikinas odos paraudimas trunka labai trumpai, ir dauguma pacientų iš karto po procedūrų grįžta prie įprastinės veiklos. Praėjus 2-4 savaitėms po procedūros, gydytoje srityje dalis plaukų iškrenta, o likusių plaukų augimas sulėtėja, jie atauga šiek tiek silpnesni ir šviesesni.

Visiems, norintiems ilgalaikio sprendimo šalinant plaukus. Prieš gydymą patariama pasikonsultuoti su gydytoju, kuris nuspręs, ar šis gydymas gali būti jums taikomas.

Daugiau šioje kategorijoje: « DUK Raukšlių lyginimas »