Raukšlių lyginimas

Senstant mažėja odos kolageno elastingumas, dėl to atsiranda smulkūs įdubimai odoje – raukšlės. Raukšlių lyginimo elōs technologija metu suardomos senos kolageno skaidulų jungtys  bei formuojasi naujos kolageno skaidulos, kurios ir užpildo  raukšlių įdubas.

Lazerio spindulį (900 nm) selektyviai sugeria chromoforus (melaniną, hemoglobiną) turinčios odos struktūros - kraujagyslės, pigmentiniai dariniai, plaukų folikulai. Šviesa, veikdama šias struktūras, virsta šilumos energija, todėl tose srityse padidėja lokali temperatūra. Dėl šios priežasties sumažėja įkaitusios odos varža ir oda trumpam tampa pralaidi radijo dažnio energijai. Radijo dažnio energija, tekėdama oda nuo vieno elektrodo prie kito, taip pat virsta šilumine energija, kuri suaktyvina už kolageno gamybą atsakingas ląsteles – fibroblastus. Pastarieji pradeda gaminti naują kolageną. Naujai susiformavusios kolageno skaidulos užpildo mažas ir vidutines raukšles –  taip raukšlės seklėja ir nyksta. Dėl tos pačios priežasties – naujo kolageno susiformavimo -  sėkmingai pašalinami kiti odos defektai: po spuogų likę randai, padidintos odos poros, odos suglebimas. Dėl lazerio ir radijo dažnio energijos poveikio išnyksta kraujagysliniai ir pigmentiniai odos dariniai. Kiekvieno impulso metu oda yra vietiškai atšaldoma iki 5°C, todėl lazerio spindulys ir radijo dažnis nepažeidžia paviršinio odos sluoksnio ir ryškiai sumažėja pašalinių reiškinių (nudeginimo) rizika. 
Taigi,elōs technologija raukšlių šalinimui yra daug saugesnė ir malonesnė pacientui, lyginant su kitomis šviesos (lazerio ar IPŠ)  ar vien tik radiodažnio energija pagrįstomis technologijomis: 
- kombinuotos energijos principas suteikia galimybę naudoti mažiau lazerio  energijos nei naudojant įprastinę šviesos terapiją;
- kiekvienas elōs prietaisas turi kontaktinio šaldymo įrenginį, kuris atvėsina odos paviršių iki 5°C; 
Dėl šių elōs technologijos ypatumų iki minimumo sumažėja pašalinių reiškinių rizika, procedūros tampa beveik neskausmingos. Dažniausiai pacientai gali grįžti į įprastinę veiklą tuoj pat po procedūros, kas buvo praktiškai neįmanoma po raukšlių lyginimo įprastu lazeriu. 
Raukšlių sumažėjimas, odos stangrėjimas gali būti pasiektas ne mažiau kaip po trijų, kartais po penkių procedūrų, atliekamų kas 4 – 5 savaites.
Ypač gilių raukšlių ar raukšlių, atsirandančių dėl pastovių tam tikrų veido raumenų judesių, atsiradimui turi įtakos ne tik kolageno sumažėjimas, bet ir kiti faktoriai. Todėl gydant minėtas raukšles efektas gali būti nepakankamas ir gali prireikti kitų gydymo būdų (pav. botulino injekcijų).
Kontraindikacijos procedūrai:
 • Alergija šviesai ir/ar saulei;
 • Retinoidų (sintetinių vit. A preparatų) vartojimas paskutinius 6 mėn.; tetraciklinų gr. antibiotikų ar kitų medikamentų, didinančių odos jautrumą šviesai arba kuriuos vartojant negalima taikyti gydymo šviesa, vartojimas pastarąjį mėnesį
 • Nėštumas;
 • Keloidiniai (išvešėję) randai, priešvėžinės odos būklės;
 • Piktybiniai odos dariniai;
 • Elektrinis širdies stimuliatorius ar defibriliatorius;
 • Stiprus įdegimas saulėje, cheminis įdegis (savaiminio įdegio kremai ir pan);
 • Herpes viruso sukelta ar kitos kilmės infekcija bei odos vientisumo pažeidimas (egzema, psoriazė ir kt.) gydymo srityje;
 • Kraujo krešumo sutrikimai ( padidinto kraujavimo rizika dėl koaguliopatijų), kraujo krešumą mažinančių vaistų (antikoaguliantų) vartojimas;
 • Tromboembolinės ligos;
 • Nekontroliuojamas cukrinis diabetas;
 • Odos šlifavimas lazeriu (resurfacing) per pastaruosius tris mėnesius;
 • Spręsti individualiai dėl procedūros atlikimo esant alergijai nikeliui, kadangi prietaiso elektrodai yra dengti nikeliu;
Pašaliniai reiškiniai:
 • Procedūros metu  gali būti juntama šiluma, perštėjimas, skausmas;
 • Laikinas paraudimas, patinimas gydymo vietose;
 • Odos spalvos pakitimai – patamsėjimas (hiperpigmentacija) ar pašviesėjimas (hipopigmentacija)
 • Odos paviršiaus pleiskanojimas, šašeliai, pūslelės, randai, hematomos (mėlynės)

Pasiruošimas procedūrai:

 • Nuo odos nuvaloma kosmetika, kvepalai ir pan.
 • Nuskutami gydymo plote esantys tamsūs plaukeliai
 • Procedūros metu privaloma dėvėti apsauginius akinius ir nenusiimti jų be gydytojo leidimo.
Rekomendacijos prieš ir po procedūros:
 • 2-3 savaites prieš ir po procedūros rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių, o taip pat  naudoti ypač aukšto faktoriaus apsaugantį nuo saulės kremą (ne mažiau SPF 30);
 • 72 val. nesikaitinti soliariume, pirtyse, infraraudonųjų spindulių ir kt.saunose – vengti karščio;
 • Vengti cheminių ir mechaninių odos dirgiklių keletą dienų prieš ir po gydymo;
 • 2 savaites prieš ir po gydymo negalima atlikti įvairių injekcijų gydymo srityje;
 • Po procedūros atsiradusiam odos paraudimui, patinimui mažinti gydytojas gali paskirti šaltus kompresus ar gydomuosius tepalus. Būtina laikytis gydytojo nurodymų!

DUK


Dėl amžiaus atsirandantis odos kolageno praradimas sukelia odos struktūros pakitimus: vidutinio gylio raukšles, padidėjusias poras, paviršinius spuogų randus, nelygią odos struktūrą, suglebusią veido ir kaklo odą. Unikalios ELOS technologijos metu saugi ir efektyvi lazerio energija, veikdama kartu su radiobangų energija stimuliuoja naujo kolageno gamybą odoje, tokiu būdu oda lygėja ir raukšlės mažėja.

ELOS procedūros gali pagerinti odos struktūrą: sumažinti vidutinio gylio raukšles, sutraukti išsiplėtusias poras, išlyginti odos struktūrą ir paviršinių spuogų randus, sustangrinti veido ir kaklo odą. Daugeliu atvejų po procedūros oda tik švelniai parausta, todėl pacientai iš karto gali tęsti įprastinę veiklą.

Paprastai gydymo kursą sudaro 3-5 procedūros, atliekamos kas 3-4 savaites.

Kiekvienos procedūros trukmė – apie 30 minučių.

Pojūčiai procedūros metu dažniausiai apibūdinami kaip „karštas gnybimas“ arba „pliaukštelėjimas per odą elastine juostele”. Procedūrų metu oda gali būti šaldoma specialiu prietaisu, todėl dauguma pacientų šias procedūras toleruoja gerai.

Visiems, kurie norėtų sumažinti vidutinio gylio raukšles, paviršinius spuogų randus, padidėjusias poras, odos struktūros ir spalvos nelygumus, atsiradusius dėl nuolatinio žalingo saulės poveikio. Tačiau reikėtų žinoti, kad mimikos raukšlių tarp antakių ir/arba nosies-lūpų kampų raukšlių lyginimas gali būti efektyvus tik derinant šias procedūras kartus su injekcijomis. Todėl prieš pradedant gydymą rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju, kuris jums sudarys individualų gydymo planą.

Atliekant VISŲ medicinos lazerių procedūras gali atsirasti reti ir greitai išnykstantys pašaliniai reiškiniai: paviršinės pūslelės, šašai, odos pigmentacijos pokyčiai. ELOS sistema turi keletą unikalių technologinių privalumų, kurie sumažina riziką iki minimumo ir užtikrina didesnį pacientų saugumą. Kiekvienas ELOS prietaisas turi kontaktinio šaldymo įrenginį, kuris atvėsina odos paviršių iki 5ºC , o patentuota aktyvi odos kontrolės sistema matuoja odos temperatūros pokyčius po kiekvieno impulso. Taip užtikrinamas procedūros saugumas ir paciento komfortas. Tiek lazerio, tiek radiobangų energija jau keletą dešimtmečių naudojama medicinoje ir chirurgijoje ir nesukelia jokio ilgalaikio poveikio sveikatai

Susiję straipsniai (pagal žymę)