Spuogų gydymas

Tie, kas ne kartą bandė išsigydyti varginančius spuogus žino, kiek laiko, kantrybės tai reikalauja ir kad dažnai gydymas įvairiais tirpalais, kremais, cheminiais ar mechaniniais šveitikliais neduoda norimo rezultato.
 

Šiuolaikinis mokslas suteikia unikalias galimybes išgydyti spuogus ir pagerinti odos būklę! 
Unikalia technologija elōs (kai vienu metu veikia plataus spektro šviesa ir radijo dažnis) galima sėkmingai gydyti spuoguotą odą, sumažinti spuogų, inkštirų ir komedonų.
Aknės gydymo pritaikius ELOS technologiją esmė: plataus spektro šviesa (400–980 nm) sunaikina ant odos ir riebalinėse liaukose esančias bakterijas Propionibacterium acne. Vykstant fotodinaminei reakcijai tarp šviesos ir šviesai jautrių molekulių (protoporfirinų), oksidacijos metu atsirandantys laisvieji radikalai sunaikina užsikimšusiose riebalinėse liaukose esančias bakterijas; taip sunaikinami infekcijos sukėlėjai, mažėja uždegiminis procesas. Radijo dažnio energija virsta šilumos energija, kuri suardo (sukelia terminę destrukciją) riebalines liaukutes. Taip sumažėja išsiplėtusių porų skaičius ir riebalų gamyba jose, odos paviršius tampa lygesnis. Šis gydymo būdas efektyvus ir esant tik inkštirams ar komedonams.

Paprastai rekomenduojamas 8–10 procedūrų kursas (dvi procedūros per savaitę), tačiau kartais gali reikėti ir daugiau procedūrų. Norint ilgalaikio efektyvaus poveikio, vėliau rekomenduojamos palaikomosios procedūros. Gydymo metu gali būti juntami šviesos blyksniai ir šiluma, lengvas perštėjimas, tempimo, gnybimo jausmas. Gydymo rezultatams didelę įtaką turi gretutinės organizmo ligos ir būklės, naudoti ir/ar naudojami medikamentai, specialisto rekomendacijų laikymasis, taip pat individuali organizmo reakcija į gydymą. Esant tam tikrai genetinei, hormoninei organizmo būklei norimo rezultato gali nepavykti pasiekti. 

Kontraindikacijos procedūrai:
 • Nėštumas;
 • Širdies veiklos stimuliatorius;
 • Sunkios eigos, nekontroliuojamas diabetas;
 • Retinoidų (sintetinių vit. A preparatų) vartojimas paskutinius 6 mėn.; tetraciklinų gr. antibiotikų ar kitų medikamentų, didinančių odos jautrumą šviesai, vartojimas pastarąjį mėnesį;
 • Netipiniai odos dariniai ir pigmentinės dėmės, neuždegiminės kilmės bėrimai, išvešėję randai gydymo srityse;
 • Herpes viruso sukelta ar kitos kilmės infekcija bei odos vientisumo pažeidimas (egzema, psoriazė ir kt.) gydymo srityje;
 • Pastarąsias 2 savaites taikyti gilūs cheminiai ar mechaniniai odos šveitimai (pilingai) gydymo srityse
 • Raukšlių gydymo ar odos atjauninimo procedūros lazeriu gydymo srityse pastaruosius 3 mėn.;
 • Kolageno ar kitų odos užpildų injekcijos gydymo srityje pastarąsias 2 savaites;
 • Spręsti individualiai dėl procedūros atlikimo esant alergijai nikeliui, kadangi prietaiso elektrodai yra dengti nikeliu;
 • Stipriai įdegusią saulėje odą galima gydyti praėjus ne mažiau kaip 4 - ioms savaitėms po įdegio. 
Pašaliniai reiškiniai:
 • Laikinas paraudimas, patinimas gydymo srityse;
 • Lengvas, greit praeinantis diskomfortas gydymo srityse;
 • Retai - pūslelės, žaizdelės, randeliai ar šašai, odos spalvos pokyčiai.
Pasiruošimas procedūrai:
 • Dvi dienas iki gydymo nebenaudoti vietinių stipriai odą dirginančių medikamentų;
 • Gydymo dieną oda turi būti švari, be makiažo, kvepalų;
Rekomendacijos po gydymo:
 • Vengti tiesioginių saulės spindulių ir karščio poveikio kelias dienas po gydymo, nes gali atsirasti nevienoda odos pigmentacija;
 • Naudoti saulės apsauginius kremus gydytose srityse;
 • Nenaudoti stipriai dirginančių odos priežiūros priemonių kelias dienas po gydymo;
 • Dėl tolimesnės odos priežiūros būtina pasikonsultuoti su procedūrą atlikusiu gydytoju

DUK


ELOS technologijos prietaisas naudoja tam tikro spektro šviesą, kuri nukreipiama į spuogus sukeliančias bakterijas. Bakterijoms dauginantis užkimštose porose, odoje susiformuoja iškilūs uždegiminiai spuogai. Prietaiso galvutė spinduliuoja šviesos energiją kartu su švelnia radiobangų energija ir taip sumažinamas spuogus (aknė) sukeliančių bakterijų dauginimasis. Gydymo metu veikiant minėtoms energijoms, riebalinės liaukos mažina perteklinių riebalų gamybą bei skatinamas odos gijimas.

Gydymas ELOS prietaisu yra visiškai saugus visiems odos tipams, netgi labai tamsiai odai. ELOS technologija turi daug privalumų, dėl kurių procedūros yra vienos iš saugiausių spuogų (aknė) gydymo būdų. Kiekvienas ELOS prietaisas turi kontaktinio šaldymo įrenginį, kuris atvėsina odos paviršių iki 5ºC , o patentuota aktyvi odos kontrolės sistema matuoja odos temperatūros pokyčius po kiekvieno impulso. Taip užtikrinamas procedūros saugumas ir paciento komfortas. Tiek šviesos, tiek radiobangų energija jau keletą dešimtmečių naudojama medicinoje, chirurgijoje bei estetinėse procedūrose ir nesukelia jokio ilgalaikio poveikio sveikatai. Unikali ELOS technologija leidžia sumažinti pašalinių reiškinių riziką iki minimumo.

Po keleto procedūrų dauguma pacientų pastebi greitesnį spuogų darinių gijimą. Tęsiant gydymą, spuogai atsiranda rečiau ir būna ne tokie ryškūs. Šis gydymas taip pat padeda odai gyti bei apsisaugoti nuo naujų spuogų atsiradimo. Odos spalva ir struktūra tampa lygesnė ir gražesnė.

Pradinį gydymo kursą sudaro 8-12 procedūrų, atliekamų 2 kartus per savaitę, 4-6 savaites iš eilės. Kiekvienos procedūros trukmė – apie 15 minučių. Po pradinio gydymo kurso gydytojas gali rekomenduoti papildomas procedūras, atliekamas didesniais laiko intervalais, ir padedančias išlaikyti pasiektus gydymo rezultatus.

Pojūčiai procedūros metu dažniausiai apibūdinami kaip „karštas gnybimas“ arba „grybžtelėjimas“. Šis pojūtis trunka tik sekundės dalį, po to trumpą laiką gali būti jaučiama šiluma arba švelnus dilgčiojimas. Gydymas yra komfortabilus ir saugus dėl šaldančio prietaiso galvutės antgalio, liečiančio odos paviršių. Tik labai retais atvejais procedūros metu prireikia papildomo nuskausminančio tepalo.

Laikinas odos paraudimas trunka labai trumpai, ir dauguma pacientų iš karto po procedūrų grįžta prie įprastinės veiklos. Kiekvieno paciento reakcija į gydymą būna skirtinga, tačiau dauguma pastebi pagerėjimą jau po 6-os procedūros.

Visiems, kuriems tradiciniai spuogų gydymo metodai nėra efektyvūs, arba kurie nori gydytis moderniu būdu. ELOS procedūromis gali būti gydomi spuogai ant veido, krūtinės ir nugaros. Prieš gydymą patariama pasikonsultuoti su gydytoju, kuris nuspręs, ar šis gydymas gali būti taikomas, ir kiek procedūrų sudarys efektyvų gydymo kursą.