Nevaisingumo gydymo centro paslaugos

1998 metais klinikoje “Motina ir vaikas” įkurta pirmoji Lietuvoje pagalbinio (dirbtinio) apvaisinimo laboratorija. 2005 m. ji tapo tarptautinio pagalbinio apvaisinimo klinikų tinklo NORDICA nariu. Mūsų nevaisingumo gydymo centras bendradarbiauja su pagrindiniu NORDICA centru Kopenhagoje, Danijoje. Todėl mes turim galimybes savo darbe panaudoti naujausias medicinos technologijas ir perimti geriausių šios srities pasaulio specialistų patirtį.

 

Atliekamos pagalbinio apvaisinimo procedūros ir kitos paslaugos:

  • Intrauterinė inseminacija (IUI) - procedūra, kai atitinkamai paruošta apvaisinamos moters sutuoktinio sperma kateteriu patalpinama jos gimdos ertmėje. Procedūra atliekama natūralaus arba stimuliuoto menstruacinio ciklo metu.
  • In vitro fertilizacija (IVF) - arba kitaip, paprastas apvaisinimas mėgintuvėlyje, kai stimuliuotos ovuliacijos metu punktuojamos kiaušidės ir kiaušialąstės aspiruojamos į mėgintuvėlius. Į mėgintuvėlius su kiaušialąstėmis patalpinama apvaisinamos moters sutuoktinio sperma ir apvaisinimas įvyksta mėgintuvėlyje, inkubatoriuje. Apvaisintos kiaušialąstės auginamos dvi/tris paras (arba esant reikalui ir pacientų norui iki blastocistos stadijos, penkias/ šešias paras po apvaisinimo) ir embrionai ar blastocistos kateteriu patalpinami moters gimdos ertmėje.
  • Intracitoplazminė spermatozoido injekcija (ICSI) - procedūra, kai viena kiaušialąstė sujungiama su vienu spermatozoidu, apvaisintos kiaušialąstės auginamos inkubatoriuje dvi/tris paras (arba esant reikalui ir pacientų norui iki blastocistos stadijos, penkias/ šešias paras po apvaisinimo) ir embrionai kateteriu patalpinami moters gimdos ertmėje.
  • Blastocistų auginimas. Blastocista – tai 5-6 dienos embrionas, pasiekęs aukštesnę fiziologinio vystymosi stadiją. Embrionų auginimas laboratorijoje iki 5-6 dienos leidžia atrinkti geriausius embrionus perkėlimui į gimdą.
  • Embriono skaidriojo dangalo suploninimas (“Assisted hatching”) atliekamas prieš patalpinant embrioną į gimdą, siekiant palengvinti jo implantaciją.
  • Neperkeltų į gimdą embrionų  užšaldymas (vitrifikacija) ir laikymas skysto azoto konteineryje iki kol pora pareikš valią juos atšildyti ir perkelti į moters gimdą. Perkeliant atšildytus embrionus išvengiama pakartotinos pagalbinio apvaisinimo procedūros ir vaistų kiaušidžių stimuliacijai vartojimo, tokiu būdu tausojama moters sveikata ir išvengiama didelių finansinių išlaidų.
  • Užšaldytų embrionų atšildymas ir patalpinimas specialiu kateteriu moters gimdos ertmėje.

 

Spermos tyrimas atliekamas pagal Pasaulinės Sveikatos Apsaugos Organizacijos reikalavimus, todėl nekyla abejonių dėl jo kokybės. Tiriamos spermos fizikinės savybės, spermatozoidų kiekis, jų judrumas, morfologijos pokyčiai, bei funkciniai testai. Sperma masturbacijos būdu klinikoje ar namie surenkama į sterilų indelį (jį nemokamai galima pasiimti registratūroje). Klinikoje įrengtas specialus kabinetas spermos surinkimui jaukioje aplinkoje. Vežant spermą iš namų indelyje, reikėtų į laboratoriją atvykti per pusvalandį, indelį laikant šiltai (temperatūroje, kuo artimesnėje kūno temperatūrai).
Spermos šaldymas ir saugojimas skysto azoto konteineryje. Spermos šaldymas - tai šansas ateityje turėti savų vaikų, kai numatomas onkologinių ligų chemoterapinis, rentgenoterapinis ar operacinis gydymas. Vėliau, kai vyras pasveiksta, atšildyta jo sperma gali būti naudojama apvaisinti jo partnerę, taikant IUI, IVF ar ICSI.
TESA (spermatozoidų aspiracija (paėmimas) iš sėklidžių) – procedūra, kai iš sėklidžių paimami sėkliniai latakėliai ir juose ieškoma spermatozoidų. TESA gali būti atliekama diagnostikos tikslais, kai atlikus spermos tyrimą, nerandama spermatozoidų, arba gali būti taikoma dirbtinio apvaisinimo procedūra – ICSI, su TESA procedūros metu gautais spermatozoidais. 

 

Daugiau šioje kategorijoje: « Komanda Kainos »